Pokyčių forumas Šilalėje

Paskelbta: 2022-04-27

Susitikimo pradžioje pateiktas teiginys „Daug teigiamų pokyčių įvyko mūsų šalyje nuo to laiko kai pirmą kartą susidūriau su sunkumais” atskleidė nemažai galimybių ir problemų, su kuriomis vis dar susiduria renginyje dalyvavę žmonės.

Dalyviai džiaugėsi, kad turi daugiau galimybių pasinaudoti psichologine pagalba, dalyvauti įvairiuose projektuose, tačiau susisiekimo problema labai riboja atvykimą į veiklas, o ką jau kalbėti apie galimybę viešuoju transportu nuvykti į darbą: „Transporto nėra, tiltą nugriovė. Aplinkeliais turi važiuoti. Pas mus nei vieno maršrutinio autobuso nėra. Teisių neturiu, mašinos neturiu.”

Susitikimo metu akcentuoti kylantys sunkumai dėl socialinio būsto prieinamumo.

Išgirdus teiginį: “Darbo rinka yra atvira įvairovei: lengva įsidarbinti tiek vyresniems, tiek jaunoms mamos, tiek žmonėms su negalia”, žmonės vienbalsiai pasakė, kad “Ne”. “Turiu neįgalumą, esu registruotas Užimtumo tarnyboje ir galiu kelti daugiausiai penkis kilogramus, bet darbą man siūlo ten, kur krūvis didžiulis. Į žuvinę siūlė, tačiau ten ilgos darbo valandos, vaikų nėra kur palikti. Viskas buvo parašyta medicininėje pažymoje, bet pažymėjo, kad atsisakau darbo ir išmetė lauk”. “Diskriminacija jeigu esi su vaikais. Mes jums paskambinsim. Auginu neįgalų vaiką. Nėra dalinio etato darbo, kad suderinti šeimą ir darbą”. Ir tai tik dalis sunkumų , su kuriais susiduria rajono žmonės.

Pokyčių forumo renginio tikslas – atkurti dialogą tarp žmonių ir valdžios institucijų atstovų. Dėkojame renginyje dalyvavusiems Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Šilalės r. savivaldybės administracijos, Užimtumo tarnybos Šilalės skyriaus atstovams. Tikimės, kad problemos, su kuriomis susiduria žmonės, buvo išgirstos ir ieškoma konstruktyvių sprendimo būdų.

2021 metais surinktas žmonių patirtis skaitykite  čia: https://cutt.ly/6PD23ti

Projektas yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, dalis.