Kviečiame į mokymus tėvams, auginantiems ikimokyklinio amžiaus vaikus su raidos sutrikimais

Paskelbta: 2021-08-20

Registracija į mokymus, kurie prasideda 2021-09-13

Šiandien, aktyviai vykstant diskusijoms, ar gali vaikai, turintys sudėtingų specialiųjų poreikių, būti įtraukti į ugdymo įstaigas ir jaustis saugūs su kitais vaikais, inkliuzija yra itin svarbi tema, nes 2024 m. rugsėjį įsigalios Lietuvos Respublikos Švietimo įstatymo straipsnių pakeitimas ir įstatymo papildymas, kuris numato, kad kiekvienam vaikui turi būti sudarytos sąlygos ugdytis artimiausioje ugdymo įstaigoje (darželyje, mokykloje) kartu su savo bendraamžiais.

Mokymuose bus diskutuojama apie inkliuzijos ekskliuzijos psichologinius aspektus, inkliuzinio mokymo aplinkų kūrimo problemas ir galimybes, pagalbos būdus, raidos sutrikimus. 

Preliminarios mokymų temos:

1.Raidos sutrikimas, kas tai? Galimi iššūkiai namuose bei mokykloje.
2.Vaiko kalba ir komunikacija. Ką gali tėvai?
3.Vaiko vizualinis-erdvinis suvokimas bei trumpalaikė atmintis. Jų reikšmė vaiko mokymuisi ir jų lavinimo galimybės.
4. Vaiko smulkioji ir stambioji motorika. Reikšmė vaiko vystymuisi ir jos lavinimo galimybės. Atsakymai į tėvelių užduotus klausimus.

Projekto mokymai paremti taikomąją elgesio analize (TEA), kurios principais grįstos terapijos ir intervencijos yra efektyviausia priemonė, siekiant pagerinti žmonių, turinčių autizmo spektro ir įvairiapusius raidos sutrikimus, gyvenimo kokybę, mokant juos įgūdžių, padėsiančių prisitaikyti prie kasdieninės aplinkos ir gyvenimo visuomenėje. Juo mokoma ne tik komunikacinių ir socialinių įgūdžių, bet ir savitarnos, žaidimų, paprastų buitinių gebėjimų. Siekiama terapinius metodus laikyti drauge ir ugdymo metodais. 

Projektas finansuojamas Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo, kurį administruoja LR Sveikatos apsaugos ministerija, lėšomis.