Įgyvendinti mokymai tėvams, auginantiems vaikus su raidos sutrikimais

Paskelbta: 2021-10-14

Koordinacinis centras „Gilė“ įgyvendino projektą „Šeimos gerovei 2021“. Projekto siekis – įgyvendinti inkliuzinio ugdymo mokymus tėvams, auginantiems vaikus su raidos sutrikimais,  siekiant sudaryti sąlygas visaverčiam vaikų dalyvavimui ugdymo procese.

Projekto mokymai paremti taikomąją elgesio analize (TEA), kurios principais grįstos terapijos ir intervencijos yra efektyviausia priemonė, siekiant pagerinti žmonių, turinčių autizmo spektro ir įvairiapusius raidos sutrikimus, gyvenimo kokybę, mokant juos įgūdžių, padėsiančių prisitaikyti prie kasdieninės aplinkos ir gyvenimo visuomenėje. Juo mokoma ne tik komunikacinių ir socialinių įgūdžių, bet ir savitarnos, žaidimų, paprastų buitinių gebėjimų. Siekiama terapinius metodus laikyti drauge ir ugdymo metodais. 

Įgyvendintos projekto veiklos:

1.      Inkliuzinio ugdymo patyriminiai mokymai tėvams, auginantiems ikimokyklinio amžiaus vaikus su raidos sutrikimais (įgyvendintos 2 mokymų grupės po 16 val.). 

2.     Inkliuzinio ugdymo patyriminiai mokymai tėvams, auginantiems mokyklinio amžiaus vaikus su raidos sutrikimais (įgyvendinta 1 mokymų grupė po 16 val.). 

Mokymuose dalyvavo 41 dalyvis (tėvai). 

Projektas finansuojamas Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialiosios programos lėšomis.