Įgyvendintas partnerio projektas

Paskelbta: 2021-12-30

Všį „Trys pelėdos“, bendradarbiaujant su Koordinaciniu centru „Gilė“, įgyvendino projektą „Smurtinio elgesio keitimo paslaugos Šilalės, Tauragės, Pagėgių savivaldybėse“, kurio metu įvykdytos smurtinio elgesio keitimo programos ir konsultacijos dalyviams Šilalės, Tauragės, Pagėgių savivaldybėse. 

Projekto tikslas – sumažinti smurtinio elgesio apraiškas Šilalės, Tauragės, Pagėgių savivaldybėse, vykdant nenutrūkstamas veiklas ištisus metus, keičiančias smurtautojų, siekiančių atsikratyti smurtinio elgesio, elgesį. Projekto veiklose dalyvavo 91 asmuo. 

Projekto uždaviniai:
– Padėti smurtaujantiems asmenims atsikratyti smurtinio elgesio, įtraukiant smurtaujančius asmenis į smurtinio elgesio keitimo programą.
– Padėti smurtaujantiems asmenims atsikratyti smurtinio elgesio, suteikiant smurtautojams individualizuotą teisinę, psichologinę, socialinę pagalbą.
-Suteikti smurtaujantiems asmenims informavimo, tarpininkavimo, konsultavimo paslaugų dėl alkoholio ir kt. priklausomybių. 

Projekto metu įgyvendintos tęstinės smurtinio elgesio keitimo programos, taip pat suteikiant įvairias specialistų konsultacijas dalyviams pagal poreikį. Lietuvos probacijos tarnybos Klaipėdos regiono skyriaus vyriausioji specialistė Izoleta Ligeikienė ir vyresnysis specialistas Linas Rameikis viename iš grupės susitikimų kartu su dalyviais diskutavo apie netinkamo elgesio apraiškas ir jų prevenciją, atsakė į dalyvių užduodamus klausimus.

Grupėje remiamasi kognityvine ir elgesio terapija, kurios pagrindinis principas, jog mūsų mintys, emocijos ir elgesys yra labai glaudžiai susiję ir veikia vienas kitą. Grupėje dalyviai mokosi, keičiant savo mintis, keisti emocijas, patikrinti praktikoje kitus galimus elgesio modelius, išsirinkti geriausiai veikiantį ir jį naudoti. Kitais žodžiais tariant – pačiam išspręsti savo problemą.

Projektas finansuojamas LR Valstybės biudžeto lėšomis.